חשיבות איטום מבנים עם חומרים אקולוגיים וציוד מקצועי

איטום המעטפת החיצונית של מבנים הוא חלק מרכזי בתחזוקת בניינים מכל סוג, שכן היעדר איטום מקצועי יכול להוביל לפגיעה משמעותית באיכות חייהם של הדיירים. מידי שנה מי הגשמים פוגעים במעטפת החיצונית של המבנה, הם מחלחלים עם השנים לשכבה הפנימית ועם הזמן יכולים לחדור פנימה לבתים ולגרום לנזקים אשר יגרמו להוצאות כבדות לדיירים.

רבים מאתנו מכירים את הצד השני של עבודות האיטום, אלה שנעשות על גגות הבתים על ידי זפת או יריעות ביטומניות המונעים חדירת מי גשמים לגג הבניין, אך איטום המעטפת החיצונית של המבנה חשוב באותה מידה והוא נעשה באופן מקיף, החל מקירות המבנה, נקודות חיבור שונות של תשתיות וחלונות, יסודות המבנה ועד המעטפת כולה של המבנה.

התפקיד המרכזי של איטום מבנים

הצלחת עבודות האיטום דורשת שלושה גורמים עיקריים – ציוד ייעודי לעבודות בגובה כדוגמת מתקני הרמה או חבלי סנפלינג, אנשי מקצוע מיומנים המבצעים בדיקה מקיפה לאיתור סדקים ופגמים טרם ביצוע פעולת האיטום ושימוש בחומרים איכותיים האוטמים את המבנה בצורה הרמטית לחלוטין. כאשר שלושת הגורמים הללו מתקיימים, ניתן לקבל עבודת איטום מקצועית המחזיקה לפחות לעשר שנים. בואו נראה כיצד התהליך עובד:

בדיקה מקיפה של המבנה – טרם ביצוע העבודה, ישנה חשיבות רבה לביצוע בדיקות מקיפות, כך שניתן יהיה לאתר סדקים וחריצים לאורך כל נקודות החיבור במבנה. חשוב להבין שישנן נקודות מסוימות הדורשות טיפול מאסיבי יותר, כלומר איטום נקודתי טרם ביצוע עבודת האיטום הכללית כמו חורים גדולים, אריחים שנפלו, אבנים מתפוררות ועוד.

שימוש בציוד מקצועי – בתהליך עבודת איטום, חשוב מאוד לבצע שימוש בציוד מקצועי ובטיחותי. כיום האופציה הפופולרית ביותר היא ביצוע העבודה על ידי עובדים המתמחים בעבודה בגובה המשתלשלים עם חבלי סנפלינג מגג המבנה ומבצעים את עבודת האיטום בצורה מקצועית. על העובדים להחזיק ברישיון עבודה בגובה, ובכן בהסמכה לבצע עבודות איטום. מלבד זאת, עליהם לעבוד בצורה בטיחותית, הן מבחינת שמירה על ביטחונם בעת העבודה והן מבחינת שמירה על בטחון הדיירים ועוברי האורח במקום.

שימוש בחומרי איטום איכותיים עבודת האיטום יכולה להיות מקצועית ומדויקת, אך אם חומרי האיטום אינם איכותיים, הם לא יחזיקו למשך שנים רבות. כיום, החומרים הפופולריים ביותר לאיטום הם חומרים אקולוגיים הנחשבים לבטוחים לשימוש, משום שהם מכילים מרכיבים טבעיים – ידידותיים לסביבה ולאדם. המגמה של שימוש בחומרים אקולוגים נפוצה במגוון רב של תחומים, וזאת בשל היתרונות הרבים שחומרים אלה מספקים לסביבה ולאדם.

לסיכום, פעולת איטום המבנה היא אחת הפעולות החשובות ביותר לביצוע בכל כמה שנים, כך תבטיחו מבנה אטום לחדירת מי גשמים ולחות, אך מה שלא פחות חשוב לבדוק את מערכת האיטום של המבנה טרם עונת החורף, כדי להבטיח לדיירי הבניין שקט נפשי.

קראו עוד על עבודות איטום בסנפלינג >

2020-09-29T19:54:15+00:00

חייג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp chat