גיזום עצים

גיזום עצים2022-05-19T10:33:52+00:00

שירותי גיזום, שימור, העתקה או טיפול בעצים – עושים רק אצל חברת רץ בגובה! מדובר באחת החברות המובילות כיום בשוק הישראלי, עם ותק וניסיון שאי אפשר להתחרות בהם, אנשי מקצוע מהמדרגה הראשונה, המחירים המשתלמים ביותר וכמובן: אהבה אמיתית לכל מה שירוק וצומח.

גיזום עצים בעזרת רץ בגובה

בעלי גינות לא תמיד מודעים לכך, אבל גיזום עצים דרך קבע הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול השוטף בהם ותחזוקתם כדי שישמרו על רעננות ובריאות לאורך שנים רבות. כאשר אתם פונים לשירותי הגיזום של רץ בגובה, אתם בוחרים לטפל בעצים שלכם בצורה הטובה, האחראית והמשתלמת ביותר.

  • ביטוחים ואישורים: לא כל מי שמגיע אליכם הביתה עם מסור חשמלי הוא גנן מוסמך. היתרון בעבודה עם חברה ותיקה ובעלת מוניטין הוא שאתם יכולים להיות בטוחים שאנשי המקצוע מגיעים עם כל סוגי הביטוח, ההסמכה והאישורים הדרושים לעבודה בטוחה.
  • גוזם אילנאי: חברת רץ בגובה מספקת לכם גוזם בעל הכשרה בתור אילנאי, תחום שהולך ותופס חשיבות בעולם הנדסת הצומח והגננות. האילנאי מגיע עם ידע מקיף שקשור לעץ כמכלול – מה הצרכים שלו, מחזורי החיים שלו, וכו' – ולא מתמקד בגיזום בלבד.
  • גיזום "לפי הספר": עם רץ בגובה תמצאו רק עבודה יסודית ומקיפה שנובעת מידע נרחב ושיקולים מקצועיים. עבודה נכונה ונקייה כיום תחסוך לכם התעסקות מרובה, מייגעת ויקרה בהמשך הדרך.
  • עבודה במגוון שיטות בטוחות ומתקדמות – חברת רץ בגובה משכללת את דרכי העבודה, היכולות והציוד ומאפשרת גיזום של עצים במגוון שיטות מתקדמות כגון סנפלינג, עבודה בעזרת מנופים וכמובן גיזום ידני.

מחיר גיזום עצים

אם תחפשו מחיר גיזום עצים במנוע החיפוש אז בוודאי תפגשו היצע רחב מאוד של מחירים, מכאלה שיראו זולים באופן מחשיד ועד מחירים שנשמעים קצת יותר הגיוניים לסוג כזה של מלאכה.

רקע לפני שאתם סוגרים עם ספק זה או אחר כדאי להתעכב על הצעת המחיר. שימו לב כי הצעת המחיר כוללת מע"מ, שכן לקוחות רבים נופלים בטעות הזאת ומגלים זאת רק בעת התשלום הסופי. דבר נוסף וחשוב מאוד הוא נושא פינוי הגזם. יש חברות המציעות מחיר נמוך מאוד אך בפועל הוא אינו מכסה את פינוי הגזם ואת ניקיון השטח, דברים שיכולים לעלות ביוקר.

גיזום עץ פיקוס

נקודות נוספות שצריכות להוות תמרור אזהרה עבורכם הוא קבלת הצעת מחיר לגיזום עצים מבלי שהגוזם ראה את השטח ואת העץ. מחיר שניתן לכם בטלפון עתיד לעלות לכם ביוקר ברגע האמת.

דבר נוסף שחשוב לשים אליו לב הוא נושא הביטוחים, נושא שולי על פניו אך יכול להיות מהותי מאוד ברגעי האמת. עלויות של ביטוח מעבידים וביטוח צד ג' הוא נושא יקר מאוד ורק חברות רציניות נושאות בתשלומים הללו ומבטחות את עצמן ואת הלקוחות שלהן. כאשר אתם בוחרים חברת גיזום אז תוודאו כי המחיר שקיבלתם כולל גם את הביטוחים הדרושים על מנת להגן על הרכוש שלכם.

לפני שתבחרו את הגוזם הנכון ביותר עבורכם, ננסה לסייע ולומר כמה עומד לעלות לכם הפרויקט, אך המציאות איננה כה פשוטה: עלות הגיזום תלויה בטווח רחב של משתנים, והמחיר יכול לנוע בין 500 ₪ לעץ קטן ופשוט (כמו למשל עץ הדר או עץ זית) עד למספר אלפים עבור עץ גינה גדול, ואפילו עשרות אלפים עבור עצים גדולים במיוחד, כאלה שבדרך כלל לא יימצאו בגינה הפרטית שלכם.

גיזום עצים עם רץ בגובה

אז למה טווח המחירים כל כך רחב בעצם?

  • איכות ורמת הידע של הגוזם: לרוב תמצאו כי גוזמים שמציעים לכם מחיר נמוך משמעותית מהממוצע בשוק, הם גוזמים צעירים, חסרי ניסיון וללא השכלה רבה בתחום. זאת בעוד שגוזם בעל הכשרה של גוזם מומחה, ניסיון וידע רבים, והשכלה אגרונומית או אילנאית מציע לעץ שלכם טיפול משתלם יותר בטווח הרחוק, כך שהעץ ישגשג ולא יזדקק לתיקונים ובקרת נזקים בעתיד.
  • הציוד הנדרש לעבודה: לא כל עבודות הגיזום זהות זו לזו, וכל אחת עשויה לדרוש שימוש בסט כלים שונה. מעבר לאיכות ולרמה של הציוד שהגוזם מביא איתו, עלות הגיזום נגזרת גם מסוג הציוד שהיא דורשת. ישנו הבדל רב בין גיזום עץ נמוך וצעיר שדורש כלים פשוטים וקלים יחסית, לבין עץ גבוה שדורש מהגוזם לטפס בעזרת ציוד סנפלינג לצמרת, או אפילו לעשות שימוש במנוף.

טיפוס בעזרת ציוד סנפלינג הוא הרבה פעמים עדין ומדויק יותר, ויכול לתת לנו תוצאה טובה יותר במקרים רבים, אולם לעתים אין מנוס מגישה לעץ בעזרת מנוף. יש לציין כי השימוש במנוף לגיזום עצים מייקר משמעותית את העבודה, ולכן בחברת רץ בגובה עושים כל מאמץ להשלים את העבודה בעזרת ציוד טיפוס בלבד ולחסוך מכם עלויות מיותרות.

בכל מקרה – לפני שאתם בוחרים להתקשר עם ספק זה או אחר אנחנו ממליצים לכם בחום ליצור איתנו קשר ולגלות כיצד אנחנו עושים את הדברים בצורה שונה וכיצד זה יצא לכם השירות המשתלם ביותר. מהטלפון הראשון ועד שנסיים את המלאכה אתם תהיו בטוחים שבחרתם את המקצועי והטוב ביותר עבורכם.

גיזום סוגי עצים שונים

איך תדעו האם העץ שלכם זקוק לגיזום, מתי הזמן הטוב ביותר לעשות זאת ואיך הגיזום מתבצע? האמת היא שהתשובות לשאלות אלה משתנות משמעותית לפי מין העץ המסוים שאותו אתם מבקשים לגזום.

  • עצים נשירים: קבוצה גדולה הכוללת מינים פופולריים רבים בגינות הישראליות. ניתן לחלק אותם לעצי נוי נשירים (כמו האלה הארץ ישראלית, צפצפה, וכמה מיני אלונים) או עצי פרי נשירים (כמו פקאן, אגוז מלך, שקד, תפוח, שזיף ועוד). בשני המקרים, העצים משילים את עליהם בסתיו ונכנסים למעין שנת חורף – וזה בדיוק הזמן הנכון לגזום אותם. העבודה הופכת לפשוטה ומהירה יותר, ואם היא נעשית במקצועיות ובחוכמה תגלו באביב שהעצים חוזרים לחיים בכוח מחודש ומגבירים את צמיחתם.
  • עצים ירוקים עד: גם כאן ניתן למנות מספר מינים של עצי נוי ירוקי עד (אלון מצוי, פיקוס, וכמה מיני אקליפטוס) ועצי פרי ירוקי עד (כמו עצי ההדר המוכרים והאהובים, עצי זית, חרובים ועוד). עצים אלה אינם עוברים מחזוריות של נשירה ותרדמת חורף, ולכן נעדיף לגזום אותם דווקא בעונת הלבלוב והצמיחה המוגברת שלהם, המגיעה לרוב באביב או בסתיו. ישנם יוצאי דופן מועטים, כגון הפיקוס שניתן לגזום גם בקיץ.
  • עצים נשירים מותנים: מדובר בקבוצה יוצאת דופן ורגישה במיוחד של עצים, כמו שקמה, צאלון ועוד. אלו עצים שמגיעים מארצות חמות ומטבעם אינם אמורים להיכנס לתרדמת חורף, אולם מאחר והם רגישים לקור הם הסתגלו לתנאים בארץ ונכנסים לתרדמת חורף במקרים מסוימים, ממש כמו עצים נשירים. אלו המקרים הרגישים ביותר, ויש להתייחס לכל מקרה לגופו ולהתחשב גם במיקום בארץ, בטמפרטורות בשנה הנוכחית, ולהשתדל לא לגזום בעונה הקרה כאשר עצים אלה פגיעים במיוחד.

גיזום לפי עונות השנה

גיזום עצים בסתיו ובחורף – את העצים המחטניים (ברושים, ארזים, אורנים, ערער, אראוקריה, אקליפטוס, גרווילואה חסונה ועוד) אשר מצויים בשיא פריחתם בחורף ובסתיו נגזום בעונות אלו, מדוע? מאחר וזה מעלה את הסיכויים להתאוששות מלאה של העץ ולבריאות איתנה שלו. כמו כן, גיזום בשיא תפארתם יאפשר לנו לקבל את תמונת המצב המלאה ולהעריך נכון יותר את העץ, כיווני צמיחתו ומיקום הענפים שכדאי לקצץ ולגזום.

גם עצים נשירים שעירומים מעלים מומלץ לגזום בחורף ובסתיו וזה מאחר והעץ וגם השלד שלו ברורים לנו לעין ונגישים יותר לעבודת גיזום מדויקת. יש גם עצים נשירים יוצאי דופן שכדאי לגזום באביב ובקיץ כמו אלמוגן רחב עלים. לכן, על מנת להיות בטוחים כדאי לעשות לנו טלפון ולברר.

גיזום עצים בעונת האביב – עצים ירוקי עד לרוב מומלץ לגזום דווקא בעונת האביב, אשר מהווה עונה של התחדשות לעצים והטמפרטורה בה נוחה מאוד. כמו כן האדמה עודנה לחה מגשמי החורף וזה מאפשר לעץ לצמוח ביתר קלות.

גיזום עצים בעונת הקיץ – כאן נמנה מינים ספורים כגון מיני שיטה, פיקוס השקמה ואלביציה צהובה. מדובר בעיקר על עצים טרופיים וסאבטרופיים שמתמודדים היטב עם החום הישראלי בקיץ.

גיזום של עץ מסיבי - רץ בגובה

למה בעצם לגזום עצים?

לפני שתחליטו על ההשקעה הזו בטיפוח העצים שלכם, אולי כדאי להתעכב רגע על הסיבות שבגללן גיזום עצים הוא שירות חשוב ומשמעותי עבורכם ועבור הגינה שלכם. הנטייה הטבעית שלנו מובילה אותנו אולי לחשוב, ממבט ראשון, שכדי לקבל עץ גדול, גבוה ושופע עלינו לעזוב אותו לנפשו, לאפשר לו לגדול ובעיקר לא לקצץ או לקצר אותו בשום צורה. אז למה גיזום עצים הוא כל כך חשוב לשמירה על העצים עצמם?

שמירה על בריאות העץ

המציאות היא שגיזום נכון ומתאים של עצים הוא הכרחי לשמירה על בריאותם. הגיזום מאפשר לנו לסלק ענפים או אפילו חלקים מהגזע שלקו במחלה, התייבשו או מתו וכעת הם מהווים סכנה לבריאותו של כלל העץ. בנוסף, צמיחה בצורה או בכיוון לא מתאימים עלולים להכביד על העץ ואף להציב אותו בסכנת קריסה, שבירה, או התהפכות של ממש. לבסוף, גיזום אסטרטגי של ענפים מסוימים מאפשר לעץ לנתב בצורה יעילה יותר את המשאבים שלו – כגון אור שמש, מים ורכיבים תזונתיים – כך שיצמח מהר יותר ונכון יותר.

לחיות בשלום עם בני האדם

סיבה נוספת שבגללה גיזום עצים הוא קריטי, נוגעת לאינטראקציה של העץ עם הסביבה שלו. חשוב שהעץ לא יהפוך למטרד עבור בני האדם החיים בצילו, כלומר שענפים גבוהים וסבוכים לא יהפכו למוקד משיכה עבור מזיקים כמו עטלפים וחולדות, ושצורתו תהיה מיטבית על מנת לשמש את התפקיד שלשמו נטענו את העץ מלכתחילה, כמו הטלת צל על הסביבה, הנבת פירות בגובה שניתן לגשת אליו, ועוד.

בטיחות ומניעת נזק סביבתי

כמובן שמעל הכל, חשוב לגזום עצים על מנת שלא יגרמו נזק לבניינים, רכוש, ואפילו לבני האדם שסביבם. עץ שצומח פרא ללא גיזום של הענפים או השורשים שלו עלול להפריע למעבר במדרכות, להסתבך בקווי חשמל או קווי תקשורת, לשבור מדרכות, לחדור לתוך קווי ביוב, לערער יסודות של בניינים ועוד. במקרים בהם יציבותו של העץ התערערה, הוא עלול להוות סכנת חיים של ממש לאנשים השוכנים תחתיו או לעוברי האורח, אם הוא נמצא בקרבת מדרכה.

כל כמה זמן צריך לגזום את העץ?

גם על השאלה הזאת לא ניתן לענות באופן חד משמעי וזה מאוד תלוי בסוג העץ, גובהו, מצבו הבריאותי, ואף המיקום הנוכחי שלו. עצים שנשתלו על פי הספר והיו מלווים על ידי אילנאי מגיל צעיר, סביר שיצטרכו פחות עבודות גיזום לאורך השנים. לעומתם, עצים עבותים, גבוהים ובעלי נטייה לצמוח ללא הרף, ייתכן ויצטרכו טיפול חד שנתי או אחת למספר שנים.

כמו כן, יש מי שמעוניין בגיזום אומנותי שיכול לכלול עבודות גיזום על בסיס חודשי או במקרים מסוימים אפילו שבועי, אבל זה כמובן לצורך הספציפי הזה.

תוכן עניינים
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם
לקריאה נוספת

מה כוללים שירותי הגיזום שלנו ברץ בגובה?

כאשר אתם בוחרים רץ בגובה אתם יודעים בוודאות שכל מה שנדרש עבורכם יתרחש במהירות, מקצועיות ובטיחות מקסימלית. חברת רץ בגובה לוקחת אחריות מלאה על שטח העבודה, מכינה את העץ לקראת גיזום, מכינה את השטח לקראת גיזום העץ, מאבטחת את מהלך העבודה, מבצעת גיזום בטוח, נכון ושקט, מקפידה כי העץ נגזם על הצד הטוב ביותר, משתמשת בחומרים בטוחים על מנת להגן על העץ גם לאחר עבודת הגיזום וכמובן מנקה את שטח העבודה בסיום עבודת הגיזום. 

לצד העבודה הפיזית כוללים שירות הגיזום גם ביטוח צד ג' המכסה רכוש שנפגע במהלך העבודות וכמובן את בטיחות העובדים אצלכם בשטח.

גיזום או כריתה - רץ בגובה

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם
למידע וייעוץ מקצועי