דברים שצריך לדעת טרם גיזום וכריתת עצים

עבודות גיזום בגובה

 דברים שצריך לדעת טרם גיזום וכריתת עצים

כריתה וגיזום עצים הם עבודות נפוצות הנעשות ממגוון סיבות, כאשר חלקן סיבות טובות כגון לשפר את אורח חייו של העץ, למנוע מפגעים וקריסת ענפים, לשמור על מראה אורבני מסודר ברחובות, לצורך בנייה באזור ועוד. את כריתה וגיזום העצים מבצעים מומחים על ידי ציוד מקצועי ומתקני הרמה לגובה.

 מה צריך לדעת בעת גיזום עצים גבוהים?

אז אם גם אתם זקוקים לשירותי גיזום עצים גבוהים ומסוכנים, כריתת עצים שמהווים סיכון או העתקת עצים מסיבות שונות אז כדאי שתדעו כמה דברים חשובים;

  1. רק בעלי מקצוע בעלי הסמכה יכולים לבצע כריתה וגיזום עצים

כריתת עצים היא עבודה שחייבת להיעשות על ידי בעלי מקצוע מוסמכים בעלי רישיון לעבודה בגובה. כיום, כל עבודה שנעשית בגובה של מעל שני מטרים מחייבת את בעל המקצוע להחזיק ברישיון עבודה בגובה, שכן במידה ובעל המקצוע אינו מחזיק ברישיון שכזה, הוא עובר על החוק ועלול לקבל קנסות. חשוב לציין שכריתת עצים שאינה נעשית בצורה מקצועית יכולה להוות סכנה גדולה מאוד לעץ ולעוברי האורח.

  1. שימוש במתקני הרמה ייעודיים

את עבודת הגיזום או כריתת העצים מבצעים על ידי מתקני הרמה ייעודיים, כאשר מדובר על עצים קטנים ניתן להיעזר בבמות הרמה קטנות, אך עבודה עם עצים גבוהים ועבים כדוגמת עצי דקל, אקליפטוס ועצים גבוהים נוספים מתאפשרת רק עם שימוש במנוף הרמה מיוחד המגיע עם זרוע הידראולית או ישרה, כזו המאפשרת לעקוף מכשולים ולגזום את הענפים הרצויים.

  1. היתרים לכריתת עצים

על פי חוק "פקודת היערות", יש צורך בקבלת היתר לכריתת עצים או להעתקתם ממקום למקום, גם כאשר העץ מצוי בחצר של בית פרטי. את ההיתר ניתן לקבל מפקיד היערות או ממורשה למתן היתר כריתה. חשוב לציין כי כריתת עץ ללא היתר שכזה עלולה לגרור קנסות כבדים. אזרחים, רשויות או מוסדות המעוניינים לכרות עץ או לבצע עבודות פיתוח בקרבתו, מחויבים להגיש בקשה לכריתה או העתקה של העץ לפקידי היערות של קק"ל או של הרשות המקומית. הם יבחנו את הבקשה ויקבלו החלטה בתוך 21 יום.

  1. תזמון ומינון בעת גיזום העץ

לכל עץ יש עונה מסוימת שבה מומלץ יותר לבצע את עבודות הגיזום, כאשר תזמון זה מקביל לתהליכים הטבעיים של הצמיחה והנשירה של העלים, ולכן מומלץ להיעזר בבעל מקצוע המכיר את כל סוגי העצים כדי שימצא את התזמון הטוב ביותר לגיזום הענפים. חשוב לציין שגיזום העץ בתזמון לא טוב עלול לפגוע בעץ בטווח המידי והארוך. מלבד זאת, בעת הגיזום יש לשמור על מינון מסוים, משום שגיזום יתר עלול לסכן את בריאות העץ ולהשאירו מצולק.

  1. גיזום היא פעולה מומלצת שיש לבצע בתדירות גבוהה

פעולת הגיזום היא המומלצת ביותר על ידי מומחים רבים בעולם, משום שהיא מאפשרת לעץ להצמיח עלים חדשים וירוקים, חזקים מתמיד, כמו גם לשמור על בריאותו למשך שנים רבות. מלבד זאת, פעמים רבות מדובר על ענפים חלשים שיש חשש שיפלו ויסכנו את העוברים ושבים, ולכן פעולת הגיזום נעשית גם כדי לשמור עלינו מפני סכנות.

אלו דברים שצריך לדעת טרם גיזום וכריתת עצים.

רץ בגובה מומחים בגיזום וכריתת עצים, קראו עוד >>>

אהבתם? שתפו את העמוד
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email