דברים שצריך לדעת טרם גיזום וכריתת עצים

כריתה וגיזום עצים הם עבודות נפוצות הנעשות ממגוון סיבות, כאשר חלקן סיבות טובות כגון לשפר את אורח חייו של העץ, למנוע מפגעים וקריסת ענפים, לשמור על מראה אורבני מסודר ברחובות, לצורך בנייה באזור ועוד. את כריתה וגיזום העצים מבצעים מומחים על ידי ציוד מקצועי ומתקני הרמה לגובה.

אז אם גם אתם זקוקים לשירותי גיזום וכריתת עצים, כדאי שתדעו כמה דברים חשובים;

  1. רק בעלי מקצוע בעלי הסמכה יכולים לבצע כריתה וגיזום עצים

כריתת עצים היא עבודה שחייבת להיעשות על ידי בעלי מקצוע מוסמכים בעלי רישיון לעבודה בגובה. כיום, כל עבודה שנעשית בגובה של מעל שני מטרים מחייבת את בעל המקצוע להחזיק ברישיון עבודה בגובה, שכן במידה ובעל המקצוע אינו מחזיק ברישיון שכזה, הוא עובר על החוק ועלול לקבל קנסות. חשוב לציין שכריתת עצים שאינה נעשית בצורה מקצועית יכולה להוות סכנה גדולה מאוד לעץ ולעוברי האורח.

  1. שימוש במתקני הרמה ייעודיים

את עבודת הגיזום או כריתת העצים מבצעים על ידי מתקני הרמה ייעודיים, כאשר מדובר על עצים קטנים ניתן להיעזר בבמות הרמה קטנות, אך עבודה עם עצים גבוהים ועבים כדוגמת עצי דקל ועצים גבוהים נוספים מתאפשרת רק עם שימוש במנוף הרמה מיוחד עם זרוע הידרולית או ישרה המאפשרת לעקוף מכשולים ולגזום את הענפים הרצויים.

  1. היתרים לכריתת עצים

על פי חוק "פקודת היערות", יש צורך בקבלת היתר לכריתת עצים או להעתקתם ממקום למקום, גם כאשר העץ מצוי בחצר של בית פרטי. את ההיתר ניתן לקבל מפקיד היערות או ממורשה למתן היתר כריתה. חשוב לציין כי כריתת עץ ללא היתר שכזה עלולה לגרור קנסות כבדים. אזרחים, רשויות או מוסדות המעוניינים לכרות עץ או לבצע עבודות פיתוח בקרבתו, מחויבים להגיש בקשה לכריתה או העתקה של העץ לפקידי היערות של קק"ל או של הרשות המקומית. הם יבחנו את הבקשה ויקבלו החלטה בתוך 21 יום.

  1. תזמון ומינון בעת גיזום העץ

לכל עץ יש עונה מסוימת שבה מומלץ יותר לבצע את עבודות הגיזום, כאשר תזמון זה מקביל לתהליכים הטבעיים של הצמיחה והנשירה של העלים, ולכן מומלץ להיעזר בבעל מקצוע המכיר את כל סוגי העצים כדי שימצא את התזמון הטוב ביותר לגיזום הענפים. חשוב לציין שגיזום העץ בתזמון לא טוב עלול לפגוע בעץ בטווח המידי והארוך. מלבד זאת, בעת הגיזום יש לשמור על מינון מסוים, משום שגיזום יתר עלול לסכן את בריאות העץ ולהשאירו מצולק.

  1. גיזום היא פעולה מומלצת שיש לבצע בתדירות גבוהה

פעולת הגיזום היא המומלצת ביותר על ידי מומחים רבים בעולם, משום שהיא מאפשרת לעץ להצמיח עלים חדשים וירוקים, חזקים מתמיד, כמו גם לשמור על בריאותו למשך שנים רבות. מלבד זאת, פעמים רבות מדובר על ענפים חלשים שיש חשש שיפלו ויסכנו את העוברים ושבים, ולכן פעולת הגיזום נעשית גם כדי לשמור עלינו מפני סכנות.

אלו דברים שצריך לדעת טרם גיזום וכריתת עצים.

רץ בגובה מומחים בגיזום וכריתת עצים, קראו עוד >>>

2019-04-08T17:08:59+00:00

חייג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp chat